П`ятниця, 2021-04-23, 3:22 AM
Енергодарський навчально-виховний комплекс №1 Енергодарської міської ради
Головна | Організація роботи з молодими педагогами | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Гаряча лінія
Телефони довіри

Я маю право
НУШ
Вчимо українську
Мова об'єднує

Спілкуйся серцем. Спілкуйся українською

Говоримо українською

Календар свят
Календарні свята та події. Спілкуємося українською
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

"Організаційно-методичний супровід формування системи роботи з молодими та малодосвідченими вчителями" 

Робота опорного закладу.

Аналіз роботи опорного навчального закладу  за 2019/2020н.р.

План роботи опорного закладу ЕНВК 1 на 2019/2020н.р.

12.12.2019 р. в ЕНВК №1 у межах роботи опорного закладу «Організаційно-методичний супровід формування системи роботи з молодими та малодосвідченими  вчителями» для слухачів міської Школи педагогічної майстерності були проведені відкриті уроки:

- Ковбаса Т.В. (старший учитель) – урок  з хімії в 8 – А класі з теми «Обчислення за формулами, пов’язані з використанням кількості речовини»;

- Окопна Н.А. (старший учитель) – урок англійської мови в 11 – А класі з теми «Gerung. Infinive»;

-  Ройко О.В. (учитель – методист) – урок  математики в 5 – А класі з теми «Площа прямокутника»;

- Анпілогова С.В. (вихователь – методист) – самопідготовка у 2 - В класі на групі продовженого дня.

Педагоги продемонстрували високий рівень фахової компетентності. Кожен урок мав свої методичні особливості, відображаючи систему роботи  вчителя – майстра, однак мали місце й об’єднуючи риси:

 • вчитель – не транслятор знань, він  - фасилітатор, який спрямовує пізнавальну активність учнів на самостійне здобуття навчальної інформації та використання ії на практиці й у життєвих ситуаціях;
 • пріоритет на уроці  - не певний вантаж знань,  а становлення компетентності учнів, тобто вміння використовувати знання, а при цьому мислити, приймати рішення, мати власну позицію, брати на себе відповідальність, адаптуватися в умовах мобільності, швидкої зміни соціальних ролей;
 • комп’ютерний супровід уроків не лише значно осучаснив навчальні заняття, але й полегшив освітній процес, бо суттєво підвищувалася пізнавальна активність учнів та вдосконалювалася їхня мотиваційна сфера.

 


 

16.10.2019 р. в ЕНВК №1 в межах роботи опорного закладу методист – куратор Дмитренко Л.А. провела воркшоп «Моніторинг діяльності молодих спеціалістів».

Інноваційна форма методичної роботи (Workshop) забезпечила інтенсивну взаємодію усіх учасників. Відповідальні за роботу з молодими педагогами в закладах освіти міста, з одного боку, отримали досвід та практичні навички, які неможливо отримати після сухого викладення фактів, а з другого боку, мали  змогу проявити самостійність, ініціативу та особисту зацікавленість процесом навчання.

Проведений захід можна назвати:

- робочою зустріччю, в ході якої кожен зміг реалізуватися під керівництвом досвідченого наставника;

- дослідженням певної проблеми, в процесі чого кожен учасник зміг подивиться на неї з нового ракурсу й самостійно знайти оптимальне рішення.

 

Аналіз роботи опорного навчального закладу  за 2018/2019н.р.

План роботи опорного закладу ЕНВК 1 на 2018/2019н.р.

17.12.2018 р. в ЕНВК №1 в межах роботи опорного закладу для слухачів міської Школи педагогічної майстерності досвідченими педагогами закладу були проведені відкриті навчальні заняття.


Бондажевська О.П., учитель – методист, на уроці історії України з теми «Селянська реформа 1861 р.» у 9 – В класі майстерно продемонструвала можливості ІКТ технологій в освітньому процесі. Впровадження елементів технології «Перевернуте навчання» забезпечило не лише  рівневе формування навчальних досягнень учнів, а й значно підвищило їхній пізнавальний інтерес й мотивацію до здобуття глибоких та міцних знань.


Анпілогова С.В., вихователь – методист, в процесі  майтер – класу не лише конкретизувала алгоритм проведення самопідготовки на групі продовженого дня, а й шляхом  демонстрації відеонарізки  вдало презентувала арсенал різноманітних прийомів, які використовують вихователі ГПД закладу. Створення позитивного психо – емоційного настрою, ігрові моменти, сигнальні картки, учні – консультанти, взаємоперевірка та ін. забезпечують ефективне відпрацювання навчальної інформації, отриманої на уроках.


Зарубіна Н.В., старший учитель, на уроці природознавства з теми «Особливості природи Північного Льодовитого океану» в 4 - А класі продемонструвала високий рівень професіоналізму при  реалізації управлінського аспекту педагогічної діяльності, що забезпечило повноправну участь учнів в освітньому процесі; при цьому вчитель – не транслятор знань, він управляє пізнавальною діяльністю школярів. Співробітництву на уроці сприяли такі прийоми як учнівські повідомлення, самостійне здобуття навчальної інформації, групова робота, робота в парах,  дидактичні ігри («Дешифровальник», «Відстрочена відгадка», «Подорож по океану») тощо. 


І засідання  19 вересня 2018 р. в ЕНВК №1 у межах роботи опорного закладу під керівництвом методиста НМЦ Дмитренко Л.А. відбулося заняття з теми: «Основні питання методичного супроводу наставниками молодих та малодосвідчених педагогів».

Робота виявилася продуктивною, бо наставники молодих педагогів:

 • були ознайомлені з нормативно – правовою базою, що регламентує наставництво;
 • отримали  консультативну допомогу за результатами анкетування, яке було проведено в травні 2018 р. щодо алгоритму  роботи (план роботи, форми роботи, періодичність, звітність);
 • взяли участь у діловій грі щодо визначення показників результативності наставництва.

 

Теоретико - практичний семінар

 

Аналіз роботи опорного навчального закладу  за 2017/2018н.р.

План роботи опорного закладу ЕНВК 1на 2017/2018н.р.

Останнє, ІV  засідання в межах опорного закладу  було проведено у форматі  вебінару в березні 2018 р., що забезпечило  прозорість обговорюваних питань про методичні засади організації наставництва, самоосвіти молодого педагога в навчальному закладі.

В ході вебінару, який проводили Дмитренко Л.А. та Волкова Л.Л., було підкреслено, що успішна педагогічна діяльність залежить не.р. тільки від  професійної підготовки і особистих якостей, а й від того, у який колектив  потрапить молодий учитель, які умови праці йому створять, яку надаватимуть методичну допомогу, як стимулюватимуть його ініціативність і творчість. Ще А.С.Макаренко стверджував, що справжнім учителем-вихователем можна стати після кількох років роботи в хорошому педагогічному колективі. Таку ж думку мав і В.О. Сухомлинський: "Молодий спеціаліст стає хорошим учителем, перш за все, дякуючи обстановці творчої праці педагогічного колективу і учнівського".

Виходячи з вище зазначеного, можна зробити висновок, що робота опорного навчального закладу з напрямку «Організаційно-методичний супровід формування системи роботи з молодими та малодосвідченими  вчителями» актуальна та доцільна, бо, якщо особа, яка у закладі освіти відповідальна за професійну адаптацію, теоретично та практично обізнана, тоді  вона може оптимізувати  та полегшити даний процес.

ІІІ засідання в межах опорного закладу відбулося в ЕНВК №1 15 лютого 2018 р. - семінар-практикум «Діагностування як інструментарій організаційно-методичного супроводу формування системи роботи молодих та малодосвідчених педагогів».

Теоретична частина проблемного питання ґрунтовно висвітлювалася Дмитренко Л.А., методистом НМЦ.

Заступник директора з НВР Волкова Л.Л. презентувала відпрацьовану в ЕНВК №1 систему професійної підготовки вчительських кадрів, у структурі якої особливе місце посідає діагностування педагогів.

Присутні на засіданнях заступники директорів або інші особи, які є відповідальними за організаційно-методичний супровід формування системи роботи з молодими та малодосвідченими  вчителями, ділилася досвідом щодо особливостей проходження у закладі адаптаційного періоду; обговорювали труднощі, що виникають, та колективно знаходили шляхи їх вирішення.

Особливо необхідно відмітити практичну значущість проведеного засідання - колективними зусиллями був сформований міський банк діагностичного інструментарію для роботи з молодими та новоприбулими педагогами, що є важливим складником моніторингових досліджень у закладі освіти, бо, по – перше, дає можливість своєчасно виявити утруднення та адекватно зреагувати на них, правильно визначивши напрямки методичної роботи, зокрема тематику, а, по – друге, результати діагностування дають можливість самим педагогам адекватно будувати самоосвітню траєкторію.
 

11.12. 2017 року в межах роботи опорного заладу, в ЕНВК №1, для слухачів міської Школи педагогічної майстерності відбувся відкритий урок з англійської мови, який провела спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, старший учитель Окопна Наталія Анатоліївна.

ІІ засідання в межах опорного закладу відбулося в ЕНВК №1  07 грудня 2017 р. - семінар-практикум «Психологічний аспект в роботі з молодими педагогами».

Дмитренко Л.А., методист - координатор, узагальнила теоретичну інформацію про  етапи адаптаційного періоду молодих педагогів та їхні особливості, унаочнила подані матеріал у вигляді презентації.

Заступник директора ЕНВК №1 Волкова Л.Л. поділилася досвідом організації  роботи з молодими педагогами, особливо детально зупинилася на структуруванні  цієї роботи та оптимальних формах її організації.

Під керівництвом досвідченого психолога (Бєлан О.О. – ЕНВК №6), яка була запрошена на засідання,  не лише опрацьовувалося питання про психологічний аспект в роботі з молодими педагогами, а й отримано рекомендації щодо алгоритму психодіагностики та ії періодичності; надані приклади методик, анкет.

 

07.12.2017 р. в ЕНВК №1, в межах роботи опорного закладу, зі слухачами міської Школи педагогічної майстерності відбулося обговорення позакласного заходу, який підготували та провели педагоги нашого закладу – Анпілогова С.В., Плотнікова Н.С., Поліщук І.О., Іванісов О.М., Балтрамсюнєтє К.А., Перерва В.Ю. Молоді вихователі високо оцінили родинне свято учнів 1 – А класу та їхніх батьків.

19 жовтня 2017 року в ЕНВК №1 відбулося І засідання  (теоретико – практичний семінар) в межах роботи опорного закладу «Організаційно-методичний супровід формування системи роботи з молодими та малодосвідченими  вчителями». Доцільно обрані методи (тренінг, практикум)  та форми роботи (групова, фронтальна) сприяли обміну досвідом, узагальненню та поглибленню знань щодо системи роботи з молодими педагогами.      
Шкільні документи при організації роботи з молодими спеціалістами 

    Рефлексія, яку провела методист НМЦ Дмитренко Л.А., показала, що присутні на семінарі задоволені його організацією.

 

Вхід на сайт
Вас вітає НВК №1

Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Пошук по сайту
Корисні посилання

Наші друзі
 • Урядовий сайт для юних громадян
 • Методичний портал
 • НУШ
 • Учительський Журнал on-line
 • ЕНМЦ
 • ЗОШ №2
 • ЕБГ "ГАРМОНІЯ"
 • ЕЗОШ №4
 • ЕНВК №5
 • ЗНЗ ДНЗ №6
 • ЕЗОШ №7
 • ДНЗ ЗНЗ №9
 • ЕБЛ
 • ЕНВК «ЗНЗ-МНВК»
 • ЦДЮТ
 • Візитка на порталі ЗапоВікі